
Doc Mówiący Robot Edukacyjny. DOC jest sympatycznym robotem, który w prosty i intuicyjny sposób wprowadza w podstawy programowania. Dziecko będzie mogło trenować logiczne myślenie i inteligencję przestrzenną, ćwicząc liczenie i decydując jak ma się przemieszczać DOC, aby dotrzeć do różnych miejsc rozmieszczonych na planszach. Wystarczy nacisnąć przyciski na głowie DOCA aby zapamiętał sekwencję działań, które będzie wykonywał aby się poruszać. Ten pierwszy kontakt z prawdziwym programowaniem jest niezwykle zabawny i skuteczny, dzięki wielu sposobom gry i poziomom o rosnącym stopniu trudności.
3 tryby zabawy. DOC posiada 3 tryby zabawy, które można wybrać przesuwając przełącznik na głowie robota. Do wyboru jest tryb Swobodny, Edukacyjny oraz tryb Gry. Tryb Swobodny jest polecany jesli dziecko bawi się po raz pierwszy z robotem DOC. Robot będzie poruszać się w dowolnym miejscu w przestrzeni, na planszy lub na dowolnej płaskiej powierzchni. Wybierając zabawę bez planszy można poznać i ćwiczyć ruchy robota. Celem zabawy na planszy jest ćwiczenie wprowadzania pierwszych kombinacji ruchów, wybierając cel na planszy. Wystarczy umieścić DOCA na starcie i postępować według instrukcji na kartach z czerwonym tłem. Osiągnąłeś cel? Zabawka edukacyjna. Tryb edukacyjny jest zalecany dla dzieci w wieku powyżej 5 lat. W tym trybie to robot będzie wskazywał, gdzie chce iść. Umieść DOCA na starcie, a wskaże on trzy cele do których chce dotrzeć. DOC rozpoznaje swoją pozycję na planszy wygłaszając pozytywne komentarze jeśli cel został osiągnięty, natomiast jeśli jest inaczej informuje o błędzie. Kiedy całe zadanie zostanie wykonane robot poprosi dziecko aby ustawiło go ponownie na starcie i zaczęło zabawę z programowaniem od nowa, w poszukiwaniu nowych celów. Zaczynamy nowe zadanie! Tryb Gry jest polacany dla dzieci w wieku 6 lat lub bardziej doświadczonych graczy. Korzysta się tutaj z bardziej złożonej planszy nr 2. Połóż robota na starcie i wybierz losowo jedną niebieską kartę. Na karcie zostały wyznaczone dwa cele do osiągnięcia: pierwszy to obiekt, który należy „zabrać”, drugi jest miejscem, gdzie ten obiekt trzeba zanieść. Utrudnieniem jest to, że DOC nie może przechodzić przez czerwoną linię oraz elementy z czerwonym obrysem (pachołki, żywopłoty), natomiast wszystkie inne lokalizacje na mapie np. pralnia, pocztówka nie sprawią mu trudności. Kiedy DOC wykona powierzoną mu misję, gracz otrzymuje kartę z wykonaną pomyślnie trasą. Dziecko może grać samodzielnie, próbując zdobyć maksymalną ilość punktów lub w towarzystwie, rywalizując z przyjaciółmi.
Wybierz zabawki odpowiednie dla dzieckaCałą kolekcję walizek–jeździków (w cenach od stu pięćdziesięciu do dwustu dziesięciu złotych, w zależności od modelu) ofertuje firma Trunky. Walizka Trunky z funkcją jeździka występuje w wielu wariantach: może przypominać między innymi biedronkę, kucyka, konika. Są one zgodne z normą bezpieczeństwa EN71 i posiadają certyfikat bezpieczeństwa CE. Z przodu i z tyłu walizek umieszczone zostały stabilizatory mające chronić przed przewróceniem się. Rogi–uchwyty oraz specjalny pasek lub rączka umożliwiają dziecku trzymanie się podczas jazdy oraz ciągnięcie walizki przez rodzica. Jeśli chodzi o wymiary – przykładowa walizka Harley z tej serii ma 46 × 21,5 × 31 centymetrów i pojemność 18 litrów. Walizka waży 1,65 kilograma. W środku znajdują się gumki mające ułatwić pakowanie, a gumowa obwódka chroni palce dziecka w razie przytrzaśnięcia. Walizka–jeździk to produkt przydatny podczas wspólnej, rodzinnej wyprawy. Dziecko może samodzielnie pilnować swoich ulubionych zabawek czy podstawowych rzeczy, a jeździk zapewni mu dodatkową rozrywkę. |
|
|
|